Wydruki Wielkoformatowe

GRAFIKA SAMOCHODOWA

Druk wielkoformatowy na folii samoprzylepnej, często zabezpieczony laminatem błyszczącym. Do elementów wypukłych używamy folii wylewanej oraz specjalnego laminatu.

GRAFIKA NA PŁYTACH

Uniwersalny i estetyczny sposób prezentacji grafiki. Aplikacja najczęściej stosowana z płytami piankowymi (tylko do prezentacji wewnętrznej) lub płytami PCV. Wydruki wielkoformatowe na folii samoprzylepnej zabezpieczone są laminatem matowy, błyszczącym lub piaskowym.

BANERY REKLAMOWE

Jedna z najpopularniejszych aplikacji zewnętrznych. Druk wielkoformatowy na materiale Frontprint lub Blockout – baner z czarną przekładką nie przepuszczającą światła. Przy większych powierzchniach krawędzie są dodatkowo zgrzewane. Standardowo banery oczkujemy w 50 cm odstępach.

PLAKATY

Plakaty drukowane są na papierach fotograficznych – do zastosowań wewnętrznych oraz przy prezentacji outdoor na papierze BlueBack. W celu uzyskania dodatkowego zabezpieczenia wydruki można poddać enkapsulacji (obustronne, szczelne laminowanie). Laminaty mogą też dodatkowo nadać odpowiednie wykończenie matowe, błyszczące lub piaskowe.

ONE WAY VISION

Grafika „okienna”, stosowana również na pojazdach komunikacji miejskiej (autobusy, tramwaje). Dzięki jej specyficznym własnością folia ta znalazła zastosowanie również przy oklejaniu witryn sklepowych, okien w biurach.

FOLIA PODŁOGOWA

Aplikacja przeznaczona głównie do prezentacji wewnętrznej. Najczęściej jest to folia samoprzylepna zabezpieczona specjalnym laminatem podłogowym, wytrzymałym na tarcie o strukturze piaskowej. Rzadziej stosowane „przenośne” grafiki charakteryzują się dodatkowym podkładem PCV, który działa antypoślizgowo – grafikę taka można zwijać, przenosić z miejsca na miejsce.

GRAFIKA KSZTAŁTOWA

Grafika wykonana na folii samoprzylepnej, zalaminowa i naklejona na wyciętą w odpowiedni kształt płytę. Jako podłoże najczęściej stosuje się PCV spienione, piankę lub poliwęglan. Grafikę kształtową można spotkać podwieszoną do sufitu, przyklejaną do regałów sklepowych lub na systemach wystawienniczych.

REPRODUKCJE OBRAZÓW

Reprodukcje obrazów drukujemy na materiale typu canvas – materiał imitujący płótno malarskie. Dodatkowo grafikę zabezpieczamy werniksem – uzyskujemy w ten sposób bardziej nasycone kolory, a przede wszystkim efekt zbliżony do „malowanego” płótna.

SIATKA

Druk wielkoformatowy na siatce (mesh) stosujemy do ekspozycji dużych powierzchni. Jej struktura zapewnia przepuszczalność światła – stąd zastosowanie jako grafika na rusztowaniach oraz przepuszczalność powietrza – przy dużych powierzchniach stosowane są lżejsze konstrukcje.

BILLBOARD

Wydruki wielkoformatowe na papierze BlueBack – papier z niebieskim podkładem. Druk wielkoformatowy na tym papierze można naklejać na stare grafiki. Grafika na Blueback’u przeznaczona jest do krótkich, kilkumiesięcznych ekspozycji. Grafiki na tablice reklamowe do dłuższych prezentacji (kilka lat) wykonuje się na folii dodatkowo folie można zabezpieczyć laminatem, zwiększając odporność na warunki zewnętrzne.

KASETONY ŚWIETLNE

Do ekspozycji grafiki podświetlanej używamy folii BackLit – folii rozpraszającej światło lub papieru Citilight. Wydruk do tego rodzaju prezentacji wymaga specjalnego przygotowania pliku oraz zwiększonego nasycenia druku.